Od čajů a tibetských mís k homeopatii

 

Jsme oddaní milovníci čaje

Nelitujeme úsilí a nákladů na obstarání kvalitních čajů, nádobí či osvojení si rozličných způsobů přípravy čaje. Čaj je láska. Čaj je život. Čaj je moudrost a poznání.

Ukázalo se ovšem, že zprostředkovat širší skupině osob zážitek z pití opravdu kvalitních čajů je velmi obtížné. Zvláště když doporučujeme čaje pít a užívat pro zlepšení fyzického i psychického zdraví dlouhodobě. Když doporučujeme začlenit pití čaje do životního stylu.

Pro někoho je finančně náročné zakoupit kvalitní čaj, pro někoho vhodné nádobí. Dalšího odradí případná složitost a variabilita přípravy. Co jsou pro opravdového milovníka čaje překonatelné potíže, může být pro běžného člověka zásadní zásadní problém.

Čaje pijeme abychom se zklidnili, nalezli sami sebe, inspiraci a vnitřní vedení. Koneckonců každý máme vlastní motivaci a přístup.

Shrnuto a podtrženo:

pití čaje je záležitost individuální až intimní, silně ovlivněná osobními preferencemi a zkušenostmi.

Čaje a tibetské mísy

V našem případě čaje pomáhají připravit se na práci s tibetskými mísami.  Jak na zvukové masáže, kdy je velice vhodné se před masáží zklidnit a být schopen se nacítit na problémy příjemce masáže, ale zároveň zůstat v bezpečném odstupu, tak na skupinové meditace. Práce se skupinou je samozřejmě náročnější, těžko předvídat kam se meditace bude ubírat a jak se vyvine. Čaj dodá energii a zároveň nás dalo by se říci přímo impregnuje a chrání před spoustou energetických výkyvů.

Nicméně pití čajů před masážemi a meditacemi se promítá do interakce pouze s malými skupinkami lidí. To samé platí pro masáže s tibetskými mísami. Kdo si sám něco podobného zkusil ví, že masírovat několik hodin v kuse je velice náročné fyzicky i psychicky.

Poskytování zkušenosti s tibetskými mísami je záležitost buď individuální nebo záležitost malých skupin lidí.

Tibetské mísy a homeopatie

na první přečtení tato souvislost vypadá podivně, ale je možná. K možnosti vytvářet homeopatika ze zvuku se kladně vyjádřilo několik autorů. Například:

Ambika Wauters:  Homeopatické léky z barev a zvuků

nebo

Rajan Sankaran: Základní kniha homeopatie

provedly jsme první sadu pokusů a jejich výsledky experimentálně ověřily. Výsledky jsou optimistické a to znamená, že budeme v pokusech pokračovat a vytvářet nahrávky tibetských mís a následně i zvuková homeopatika. Postup budeme dokumentovat a průběžně zveřejňovat.

Homeopatika mohou být cestou zpřístupnění zkušeností s čaji i s tibetskými mísami široké veřejnosti.

 

 

 

Napsat komentář